معرفی بهترین عطر زنانه مناسب فصل بهار

بهترین عطر زنانه مناسب فصل بهار

انتخاب و خرید عطر در فصل های مختلف قوانین خاص خود را دارد. آیا شما می دانید که در هر فصل از چه عطری استفاده کنید؟  خانم های عزیز شما می دانید که در فصل بهار از چه عطری استفاده کنید؟ یا آقایون محترم شما می دانید که در فصل بهار چه نوع عطری به همسرتان هدیه بدهید؟ در این مطلب قصد داریم به شما اطلاعات مفید جذابی درباره عطرهای بهاری بگوییم و در پایان بهترین عطر زنانه مناسب فصل بهار را معرفی می کنیم پس تا انتها با ما همراه باشید.


رابطه بین عطر و فصل ها!

رابطه بین عطر و فصل ها - بهترین عطر زنانه مناسب فصل بهار

با توجه به فصل‌ها نوع پوشش و لباس پوشیدن افراد تغییر می کند و در فصول سرد از لباس‌های گرم و در فصول گرم از لباس‌های خنک استفاده می کنند؛ این موضوع در عطرها نیز وجود دارد و بهتر است در فصول مختلف عطرهای متناسب با آن فصل استفاده شود. به عنوان مثال با شروع فصل بهار معمولا اکثر افراد لباس‌های زمستانی خود را کنار گذاشته و از لباس‌های خنک‌تر استفاده می نمایند. در رابطه با عطرها نیز باید بگوییم که در فصل بهار بیشتر از عطرهایی با طبع ملایم و خنک استفاده می شود. قبل از اینکه در این مورد بیشتر توضیح دهیم ابتدا بیایید با هم طبع عطرها را بهتر بشناسیم.

طبع عطرها و ارتباط آن با بهترین عطر زنانه مناسب فصل بهار!

عطرها به طور کلی به سه دسته بندی براساس طبع‌شان تقسیم می شوند که عبارتند از:

 • طبع خنک
 • طبع گرم
 • طبع ملایم

عطرهای با طبع خنک، عطرهایی هستند که بیشتر در فصول گرم سال همچون تابستان و روزهای گرم بهاری استفاده می شوند. در مقابل عطرهایی با طبع گرم وجود دارند که اکثرا در روزهای سرد زمستان و پاییز مورد استفاده قرار می گیرند. یک دسته دیگر عطرها، عطرهایی با طبع ملایم هستند که تقریبا خنثی هستند و در تمامی فصول قابل استفاده اند. دلیل این نوع دسته بندی کردن، بازدهی بیشتر عطرها در فصل مناسب آنهاست و گرنه اتفاق خاصی نمی افتد اگر شما از عطرهای خنک در فصل زمستان و از عطرهای گرم در فصل تابستان استفاده نمایید!

به طور مثال اگر ماندگاری و پخش بوی عطری که طبع گرم دارد، در فصل زمستان بالا باشد، ممکن است در فصل تابستان پایین بیاید و دیگر انتظارات شما را برآورده نکند. بارها اتفاق افتاده که افراد وقتی بازدهی عطرشان پایین آمده تصور کرده اند که تاریخ مصرفش گذشته و یا عطر آن‌ها تقلبی است، با امتحان مجدد آن عطر در فصل مناسب به اشتباه خود پی برده اند.


فصل بهار، شروع فصلی نو با عطری بهاری!

همیشه از فصل بهار به عنوان آغاز جدید، متولد شدن دوباره و نو شدن یاد می کنیم. فصل بهار شروع فصل جدیدی در زندگی هست. ما آدم ها در سال جدید، سعی و تلاش بیشتری برای رسیدن به اهداف و آرزوهایمان می کنیم؛ چقدر خوب است که در کنار انجام کارهای روزانه سعی کنیم ویژگی‌های خوب خود را افزایش دهیم و مشکلات و ویژگی‌های بدمان را اصلاح نماییم. یکی از این موارد می تواند توجه بیشتر به ظاهر و پوشش‌مان باشد. استفاده از عطر و ادکلن‌ها جذابیت ظاهری شما را تا حد زیادی بالا می برد، به خصوص اگر از عطر مناسب با فصل استفاده نمایید.

عطرهای بهاری، حس آرامش و انرژی مثبت را وسط مشغله های روزمره، در ما تقویت می کنند. فصل بهار نماد روییدن گل و گیاه و ایجاد عشق و شادی می باشد. در دنیای عطرها نیز فصل بهار می تواند شروع استفاده از عطرهای نو و با روایح گل‌های بهاری باشد. تولید عطرهای نو با رایحه های نو که مناسب با فصل بهار باشد. همانطور که گفتیم با توجه به اینکه در فصل های بهار و تابستان گرما باعث تبخیر و تغییر شکل عطر می شود، به همین دلیل بهتر است در فصل بهار عطرهایی با رایحه ملایم و خنک انتخاب کنیم.


چه عطرهایی مناسب فصل بهار نیست؟

در تمام فروشگاه هایی که عطر می فروشند، انواع عطر با رایحه و ترکیبات مختلف در بازار موجود می باشد. بهتر هست که در فصل بهار از عطرهای تک اسانسه استفاده نکنید و عطرهایی که از ترکیب چند اسانس تولید شده اند خریداری کنید. دلیل توصیه این تسنتراز عطرهای تک اسانس استفاده نکنید این هست که، این نوع عطرها رایحه تند دارند و خیلی مناسب فصل بهار نیستند! سعی کنید از عطرهایی که از ترکیب چند اسانس تولید شده اند استفاده کنید که رایحه ملایم داشته باشند.


دسته بندی بهترین عطر زنانه مناسب فصل بهار

عطرهای زنانه بهاری ویژگی های خاصی دارند. برای تشخیص این ویژگی ها کافیست به طبیعت اطراف تان توجه کنید. برای انتخاب بهترین عطر زنانه مناسب فصل بهار باید به هماهنگی رایحه با طبیعت توجه کنید. رایحه گل‌ها، شکوفه‌ها، گیاهان تازه و دریا به شما کمک می کنند بهترین عطر بهاری انتخاب کنید. در ادامه با دسته بندی دقیق بهترین عطر زنانه مناسب فصل بهار آشنا خواهید شد.

1) عطر زنانه بهاری با رایحه ملایم و خنک

بهترین عطر زنانه مناسب برای فصل بهار، دارای رایحه ملایم و خنک می باشد. در فصل بهار و همینطور فصل تابستان شما باید از عطرهایی که به شما حس تازگی و خنکی می دهد استفاده کنید. عطرهای بهاری سبک هستند و بوی تند ندارند. تمامی برندهای معروف جهان در تولید عطرهای مخصوص هر فصل خود اصول خنک و ملایم بودن رایحه را رعایت می کنند.

2) عطر زنانه بهاری با رایحه گل!

عطر زنانه بهاری با رایحه گل - بهترین عطر زنانه مناسب فصل بهار

در فصل بهار طبیعت جانی دوباره می گیرد و گل‌ها و شکوفه ها دوباره می رویند. عطرهایی با رایحه گل‌های بهاری تازه می تواند بهترین انتخاب در فصل بهار باشند. این نوع عطرها از عصاره گل های مختلف تولید می شوند. دلیلی که باعث می شود این نوع عطرها به عنوان عطرهایی با رایحه خوش زنانه شناخته شوند سبک و ملایم بودن این عطرها هست. این نوع عطرها باعث می شود حس طراوت، مهربانی، شادی و تازگی را تجربه کنید.

افرادی که از عطرهای با رایحه گل خوششان می آید معمولا افرادی با شخصیت، مهربان، خونگرم و با روحیه لطیف هستند. برای مثال، عطرهایی که با عصاره گل نرگس تولید می شوند حس طراوت و تازگی را به شما می دهند. یا زمانی که مقداری از عصاره گل مریم را روی لباس هایتان اسپری می کنید، حس پاکیزگی به شما می دهد. برندهای معتبر هم در طراحی شیشه های عطرشان از طرح گل استفاده می کنند.


3) عطر زنانه بهاری با رایحه ترکیب عصاره میوه و سبزیجات تازه!

عطر زنانه بهاری با رایحه ترکیب عصاره میوه و سبزیجات تازه - بهترین عطر زنانه مناسب فصل بهار

معمولا در تولید عطرهای زنانه مناسب برای فصل بهار از رایحه میوه ها و سبزیجات تازه مثل نعناع و ریحان استفاده می کنند. ترکیب این دو رایحه بسیار عالی می شود. در آغاز قرن 21 ام عطرسازان به سمت رایحه های میوه ای رفتند. یکی از بهترین عصاره های میوه که بوی عالی دارد، شکوفه پرتقال هست. شکوفه پرتقال یا بهارنارنج بوی تازگی، طراوت، لطافت و شیرینی می دهد. استفاده از این عطر بسیار لذت بخش هست. عطرهای با رایحه میوه بسیار طرفدار دارد. علاوه بر پرتقال رایحه های گیلاس، هلو، نارنگی، هندوانه، لیمو ترش، سیب، آناناس، انگور، تمشک نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.


4) عطر زنانه بهاری با رایحه دریا، تجربه حس قدم زدن در ساحل!

عطر زنانه بهاری با رایحه دریا - بهترین عطر زنانه مناسب فصل بهار

یکی از عطرهایی که در روزهای گرم بسیار مناسب هستند عطرهای با رایحه دریا هستند.عطرهای با رایحه دریا خاطرات مربوط به سفرتان در طبیعت، باد خنک دریا، ساحل و جنگل را یاد آور می شوند. اگه می خواهید در فصل بهار با طبیعت همراه باشید از عطرهایی که رایحه دریا دارند استفاده کنید. این عطرها نه تنها به شما حس خوب و آرامش میدهند بلکه اطرافیانتان را هم تحت تاثیر قرار  می دهند.


5) عطر زنانه بهاری با ترکیب رایحه های مختلف

عطر زنانه بهاری با ترکیب رایحه های مختلف - بهترین عطر زنانه مناسب فصل بهار

در مطالب قبل به رایحه هایی که در تولید عطرهای بهاری استفاده می کنند اشاره کردیم اما به این معنا نیست که تنها می توانیم از رایحه میوه یا رایحه گل استفاده کنیم. می توانیم از ترکیب رایحه ها با هم عطرهای خوش بویی تولید کنیم. مثلا ترکیب رایحه گل و رایحه میوه بسیار عالی می شود و استفاده از آن بسیار لذت بخش می باشد.


معرفی بهترین عطر زنانه مناسب فصل بهار!

امیدواریم تا اینجا اطلاعات کامل و مفیدی در رابطه به عطرهای بهاری کسب نموده باشید. اینک قصد داریم بهترین عطرهای زنانه فصل بهار را به همراه شرح مختصری از هر یک به شما معرفی نماییم. لازم به ذکر است که عطرهای زیر ترتیب خاصی ندارند و عطری که بالاتر معرفی شده به معنای برتر بودن آن نیست.

1) ادوپرفیوم الیزابت آردن گرین تی  (Elizabeth Arden Green Tea)

بهترین عطر زنانه مناسب فصل بهار - عطر لالیک لامور زنانه الیزابت آردن گرین تی

الیزابت آردن یکی از شناخته شده ترین برندهای آمریکایی هست. عطر الیزابت آردن گرین تی یکی از ادکلن های برند، معروف و پر طرفدار الیزابت آردن هست که  در سال 1999 وارد بازار شد. این نوع عطر رایحه سبک دارد و مورد پسند خانم ها در هر سنی می  باشد. عطر الیزابت آردن گرین تی، پر انرژی و با طراوت هست، در شما هیجان و روحیه را تحریک می کند. در ادکلن الیزابت آردن گرین تی از ترکیب چایی سبز با مواد طبیعی استفاده می شود. که باعث آرامش ذهن و بالا رفتن تمرکز شما می شود. در طراحی بطری این عطر از رنگ سبز دریایی استفاده شده است که نشان دهنده طراوت، تازگی و رایحه سبز و ترش می باشد. عطر گرین تی را می توان یکی از بهترین عطر زنانه مناسب فصل بهار دانست.

 • نت ابتدایی: ترنج، پرتقال، نعناع، جیر، درخت لیمو ترش
 • نت میانی: مشک، کهربا، خزه درخت بلوط، میخک صدپر، یاس، رازیانه
 • نت پایانی:  مشک، کهربا، خزه درخت بلوط، یاس، زیره، ادویه گل میخک، چای، تخم کرفس

2) عطر بریتنی اسپیرز بیلیو (Britney Spears Believe)

بهترین عطر زنانه مناسب فصل بهار - عطر بریتنی اسپیرز بیلیو

بریتنی اسپیرز یکی از محبوب ترین هنرمندان در جهان هست. این خواننده پاپ با همکاری برند معروف الیزابت آردن ادکلن های خود را وارد بازار کرد. این عطر برای دختران جوان که پر از شور و هیجان  هستند طراحی شده است. عطر بریتنی اسپیرز بیلیو در سال 2007 وارد بازار شد. این ادکلن رایحه شیرین و خنک دارد و در گروه بویایی گلی میوه ای قرار می گیرد.

 • نت ابتدایی: نارنگی، ماندارین، گواوا
 • نت میانی: پیچ امین الدوله، شکوفه لیموترش
 • نت پایانی: کهربا، نعناهندی، پرالین

3) عطر لالیک لامور زنانه، بهترین عطر زنانه مناسب فصل بهار!

بهترین عطر زنانه مناسب فصل بهار - عطر لالیک لامور زنانه

عطر لالیک لامور بسیار مورد استقبال بانوان قرار گرفت. یکی از دلایلی که باعث شد این عطر مورد استقبال قرار بگیرد قیمت مناسب این عطر هست. اصطلاح لامور در زبان فرانسه به معنی عشق و علاقه هست. اگر به دنبال ادکلن زنانه اورجینال هستید می توانید این عطر را جز الویت هایتان فرار دهید. عطر لالیک لامور در سال 2013 از برند فرانسوی لالیک تولید و روانه بازار شد. از فرهنگ و هنر کشور ژاپن برای ساخت رایحه عطر لالیک لامور الهام گرفتند.عطر لالیک مشکی مخصوص آقایون می باشد. عطر لالیک لامور رایحه خنک و شیرین دارد.

 • نت ابتدایی: بهارنارنج، ترنج، رز
 • نت میانی: یاس، گاردنیای یاسمنی، گل مریم
 • نت پایانی: مشک، سدر، چوب صندل سفید

4) عطر آرماف کلاب د نویت زنانه (Armaf Club de Nuit woman)

بهترین عطر زنانه مناسب فصل بهار - عطر آرماف کلاب د نویت زنانه

عطر آرماف کلاب د نویت زنانه در سال 2015  توسط برند اماراتی آرماف وارد بازار شد. این عطر به دلیل قیمت و رایحه خوبی که داشت افراد زیادی را جذب خودش کرد. عطر آرماف کلاب د نویت در گروه رایحه گلی میوه ای قرار می گیرد. عطر آرماف زنانه قیمت بسیار مناسبی دارد و به شایستگی در لیست بهترین عطر زنانه مناسب فصل بهار قرار گرفته است.

 • نت ابتدایی: گریپ فروت، ترنج، هلو
 • نت میانی: یاس، سرخالو، رز
 • نت پایانی: مشک، وانیل، نعنا هندی

6) عطر الی ساب لئو کوتور زنانه (Elie Saab L’Eau Couture)

بهترین عطر زنانه مناسب فصل بهار - عطر الی ساب لئو کوتور زنانه

عطر الی ساب لئو کوتور در سال 2014 عرضه شد. این عطر توسط شرکت لبنانی الی ساب طراحی شده است. این ادکلن در بسیاری از کشورها و مخصوصا کشور عربی به عنوان عطر زنانه جذاب به حساب می آید. طراح این عطر فرانسیس کورکجیان هست، که برای طراحی این عطر از ترکیب طبیعت با لباس های خاص زنانه الهام گرفته شده است. بطری این عطر به شکل الماس و به طور شفاف طراحی شده و بسیار شیک و جذاب هست. درب بطری به شکل چتر طراحی شده که جلوه خاصی به ظاهر عطر بخشیده است. مایع درون آن به رنگ سبز روشن است که به دلیل شفافیت بطری کاملا مشخص هست.

 • نت ابتدایی: شکوفه بادام
 • نت میانی: شکوفه پرتقال
 • نت پایانی: وانیل

7) عطر شنل چنس او وایو زنانه، بهترین عطر زنانه مناسب فصل بهار!

بهترین عطر زنانه مناسب فصل بهار - عطر شنل چنس او وایو زنانه

عطر شنل چنس او وایو در سال 2015 توسط برند شنل وارد بازار شد. این عطر نیز طرفداران خاص خود را دارد و مخصوصا در فرانسه علاقه مندان بسیاری دارد. عطر شنل چنس او وایو  رایحه مرکباتی دارد و طبع این عطر خنک هست. عطر شنل چنس همانطور که از نامش پیداست به معنی شانس و موفقییت هست و می تواند به  افزایش اعتماد به نفس شما کمک کند. این عطر می تواند برای خانم هایی که می خواهند همیشه پر انرژی و شاداب به نظر برسند انتخاب خوبی باشد. عبارت  Eau Vive در زبان فرانسه به معنی آب حیات هست. این عطر به اصطلاح یک عطر انرژیک هست، زیرا  عطر شنل چنس او وایو مخصوص، بالا بردن انرژی و تحرک بانوان طراحی شده است.

 • نت ابتدایی: گریپ فروت، مرکبات، پرتقال خونی
 • نت میانی: یاس، مشک
 • نت پایانی: خس خس، سدر، زنبق

کلام پایانی

امیدواریم تا اینجا توانسته باشید بهترین عطر زنانه مناسب فصل بهار متناسب با شخصیت و سلیقه خود را پیدا نمایید. شما می توانید عطرهای بهاری و همینطور عطرهای فصول دیگر را با گارانتی مادام العمر اصالت از سایت فروشگاه اینترنتی درین عطر تهیه کنید. شما عطرهای کدام فصل را بیشتر دوست دارید؟ عطر بهاری شما چیست؟ باعث خوشحالی ما هست که نظرات شما را بخوانیم.

Rate this post
احمدی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.