تشخیص ادکلن بلک افغان اصل از تقلبی

چطور ادکلن بلک افغان اصل از تقلبی را تشخیص دهیم؟ ادکلن بلک افغان یکی از پر طرفدار ترین عطر ها در ایران است. لذا ما در درین عطر تلاش کردیم تا راه تشخیص ادکلن بلک افغان اصل از تقلبی را به شما آموزش دهیم، تا بتوانید مثل یک خبره دنیای عطر به سادگی، اورجینال ب

چطور ادکلن بلک افغان اصل از تقلبی را تشخیص دهیم؟ ادکلن بلک افغان یکی از پر طرفدار ترین عطر ها در ایران است. لذا ما در درین عطر تلاش کردیم تا راه تشخیص ادکلن بلک افغان اصل از تقلبی را به شما آموزش دهیم، تا بتوانید مثل یک خبره دنیای عطر به سادگی، اورجینال بودن یا تقلبی بودن عطر خودتون رو شناسایی کنید. در ادامه با ما همراه باشید.


راه تشخیص ادکلن بلک افغان اصل از تقلبی بدون باز کردن جعبه

تشخیص ادکلن بلک افگانو اصل بدون باز کردن جعبه کار نسبتا دشواری است و نیاز به تجربه و دانش بالایی دارد. در زیر نکات مهمی که به شما کمک می کند بدون باز نمودن جعبه عطر بتوانید، اصل یا تقلبی بودن آن را شناسایی کنید، آورده شده است.

1) ظاهر روی جعبه عطر بلک افغان برای تشخیص ادکلن بلک افغان اصل

ظاهر روی جعبه عطر بلک افغان - تشخیص ادکلن بلک افغان اصل از تقلبی

اگر ادکنی جعبه نداشت، 100% تقلبی است. جعبه ی ادکلن بلک افغان به رنگ مشکی مات و بدون هیچ زدگی در چاپ است و عبارت “BLACK AFGANO” و در پایین جعبه عبارت “NASOMATTO” نوشته شده است و زیر آن عبارت “extrait de parfum 30 ml – 1.0 fl.oz” درج شده است. در نسخه تقلبی این عطر زدگی هایی در ساخت جعبه مشکی مات مشاهده شده است؛ البته عبارت های بالا روی هر دو نسخه اصل و تقلبی قرار دارد.

2) سلفون روی جعبه

سلفون روی جعبه ادکلن - تشخیص ادکلن بلک افغان اصل از تقلبی

سلفون ادکلن بلک افغان بسیار تمیز روی جعبه، قرار گرفته است. ضخامت سلفون نه بسیار زیاد است و نه زیاد کم. پرس اتصال سلفون در بالا و پایین جعبه، حالت پرس مستطیلی دارد؛ یعنی شما کاملا باید ببینید که یک دستگاه پرس مستطیلی با ابعاد 1 سانتی متر در 3 سانتی متر روی بالا و پایین سلفون قرار گرفته است و آن را پرس کرده است. در نسخه تقلبی، پرس بالا و پایین جعبه به صورت نقطه ای یا به صورت یک خط پرس بسیار باریک است. همچنین در نسخه اصلی ادکلن بلک افغان ، سلفون در کناره ها حدود نیم سانتی متر هم پوشانی دارند و یکپارچه پرس شده اند و هیچ نشانه ای از پرس بی کیفیت و یا زدگی در پرس مشاهده نمی‌شود.

3) شرکت وارد کننده

شرکت وارد کننده عطر بلک افغان - تشخیص ادکلن بلک افغان اصل از تقلبی

بلک افغان هایی که در کشور ایران به فروش میروند یا از طریق شرکت هاوین تجارت وارد کشور شده اند و یا به صورت مسافری پس از سال 2019 وارد کشور شده اند. بنابراین اگر روی ادکلن بلک افغان شما لیبل وزارت بهداشت زرد رنگ وجود داشت. حتما باید نام شرکت “هاوین تجارت” نیز حک شده باشد. در غیر این صورت لیبل وزارت بهداشت تقلبی است و احتمال بسیار زیاد عطر شما هم تقلبی است. اگر روی سلفون عطر لیبل وزارت بهداشت نبود ، هیچ قضاوتی نمیتوان کرد و ممکن است عطر بلک افغان شما اصلی یا تقلبی باشد که برای تشخیص میبایست ما بقی نکات را بررسی کنید.

4) حاشیه دور جعبه

حاشیه دور جعبه - تشخیص ادکلن بلک افغان اصل از تقلبی

در نسخه ی اصلی، در حاشیه های جعبه حدود 0.3 میلی میتر مانده به کناره ی جعبه یک حاشیه ی تیره تر از رنگ جعبه مشاهده میکنید. این حاشیه پیوسته و بدون هیچ زدگی و نقاط گسسته ای دور کل جعبه عطر چاپ شده اند. اما در نمونه تقلبی این حاشیه بسیار بی کیفیت و با زدگی های زیادی قرار دارد.

5) بررسی بچ کد کنار بارکد محصول برای تشخیص ادکلن بلک افغان اصل

بچ کد کنار بارکد عطر بلک افغان - تشخیص ادکلن بلک افغان اصل از تقلبی

در پهلو و پایین ادکلن بلک افغان اورجینال بارکد آن قرار دارد و درسمت چپ بارکد، بچ کد آن نوشته شده است. در نسخه اصلی این بچ کد در راستای مخالف حروف نوشته شده است و بچ کد شامل یک کد 5 رقمی است. درحالی که در نسخه تقلبی، یک کد دو رقمی و در همان راستای بارکد نوشته شده است.

همچنین در نسخه ی اصلی در همین سمت بارکد محصول، طول نوشته ها بیشتر است و تقریبا 75% از طول این قسمت شامل نوشته است. علاوه بر این نوشته ها تا نزدیک به کنار های محصول آمده است، اما در نسخه ی فیک بلک افغان، نوشته های این سمت تقریبا نصف ارتفاع این قیمت را تشکیل داده اند و نوشته های به کنار ها خیلی نزدیک نشده اند.

6) سمت مقابل بارکد محصول روی جعبه

سمت مقابل بارکد محصول روی جعبه - تشخیص ادکلن بلک افغان اصل از تقلبی

در سمتی از جعبه که بارکد محصول قرار ندارد، در نسخه ی اصلی عباراتی به زبان های انگلیسی و عربی و چندین زبان دیگر درج شده است. اما در نسخه تقلبی، در این قسمت چیزی نوشته نشده است.


تشخیص ادکلن بلک افغان اصل از تقلبی پس از باز کردن جعبه

تا اینجا تلاش شد قبل از اینکه این ادکلن را بخرید بتوانید از تنها از روی ظاهر، اصل بودن آن را بررسی کنید. حالا میریم سراغ آیتم هایی که پس از خرید عطر و بازکردن جعبه بلک افغان بتوانیم تشخیص دهیم عطر ما اصل است یا تقلبی. پس با درین عطر همراه باشید.

7) ساخت کارتن داخلی عطر

ساخت کارتن داخلی عطر - سمت مقابل بارکد محصول روی جعبه - تشخیص ادکلن بلک افغان اصل از تقلبی

در نسخه ی اصلی کارتن داخلی از ساخت با کیفیتی بر خوردار است و در گوشه ها بسیار تمیز و بدون هیچ درزی ساخته شده است. ولی در نمونه تقلبی، میتوان کیفیت بد ساخت و وجود درز در گوشه ها را کاملا مشاهده کرد.

8) درب کوچک NASOMATTO TRAVEL

درب کوچک NASOMATTO TRAVEL - سمت مقابل بارکد محصول روی جعبه - تشخیص ادکلن بلک افغان اصل از تقلبی

شاید برایتان سوال باشد که آن درب کوچک دایره ای در جعبه بلک افغان چیست؟ آن یک درب دایره ای کوچک با نام nassomato travel است که برای زمان هایی که میخواهید عطر را با خود حمل کنید و یا در کیف یا خودرو خود قرار دهید و نمیخواهید آن درب مشکی بزرگ بلک افغان را حمل کنید. این درب میتواند باعث شود تا از حجم بلک افغان کم شود. در نسخه ی اصلی عبارت هایی که روی این درب حک شده است با نسخه ی تقلبی از نظر کیفیت بسیار متفاوت است که در عکس فوق میتوانید مشاهده کنید.

9) شیشه ی عطر و نوشته های رویش

شیشه عطر و نوشته های رویش - تشخیص ادکلن بلک افغان اصل از تقلبی

شناسایی این آیتم بسیار سخت است و در صورتی که هر دو نسخه کنار هم موجود نباشند، امکان پذیر نیست. این تفاوت ها در تصویر بالا نمایش داده شده است. این تفاوت ها در حاشیه ی کنار فضای مخزن عطر و هلال پایین شیشه ی عطر و نوع نوشتار عبارت “BLACK AFGANO” روی شیشه است.

10) رنگ مایع بلک افغان و نی داخل آن

رنگ مایع بلک افغان و نی داخل آن - تشخیص ادکلن بلک افغان اصل از تقلبی

در نسخه ی اصلی در صورتی که شیشه ی عطر را مقابل نور آفتاب یا یک بک گراند روشن قرار دهید میتوانید به سختی آن سمت شیشه را از بین آن رنگ تیره عطر مشاهده کنید و همچنین نی داخل نیز قابل مشاهده است. اما در نمونه تقلبی آن سمت شیشه و نی داخل شیشه قابل مشاهده نیست. این به دلیل استفاده از رنگ داخل اسانس است که باعث می شود عطر غیر استاندارد شود.

11) درب شیشه عطر

درب شیشه عطر بلک افغان - تشخیص ادکلن بلک افغان اصل از تقلبی

درب در نسخه ی اصلی از جنس چوب طبیعی است و ممکن است روی آن چاک ها یا شیار های طبیعی باشد ولی کنار های آن همگی صیقل خورده اند و شما گوشه های خیلی تیزی مشاهده نخواهید کرد. در نسخه ی بلک افغان اصلی ، جزئیات زیادی در چوب قابل مشاهده است در حالی که در نسخه ی تقلبی، یک چوب بی کیفیت، با گوشه های بسیار تیز وجود دارد. در نسخه ی اورجینال این عطر در کف درب عطر هیچ چیزی نوشته نشده است ولی در نسخه ی تقلبی عبارت “5” نوشته شده است. همچنین دور قالب پلاستیکی کف درب بسیار تمیز و با ضخامت بالا کار شده است.

12) دقت به رنگ افشانه برای تشخیص ادکلن بلک افغان اصل

رنگ افشانه ادکلن بلک افغان - تشخیص ادکلن بلک افغان اصل از تقلبی

رنگ افشانه ی بلک افغان اصلی مشکی است اما افشانه در نسخه تقلبی با رنگ سفید ساخته شده است. همچنین در نسخه ی اصلی زیر افشانه ی عطر دارای یک شیار به سمت مقابل و یک شیار با زاویه ی حدود 120 درجه با آن است که در شکل به طور کامل نمایش داده شده است. اما در نمونه تقلبی، یک شیار برای خروج مایع و یک شیار که دقیقا پشت آن قرار دارد ساخته شده است.

13) والف و طوقه

والف و طوقه - تشخیص ادکلن بلک افغان اصل از تقلبی

والف در نسخه ی اصلی از یک پلاستیک یک تکه بدون پله که در زیر آن فلز با کیفیتی قرار گرفته است تشکیل شده است. ولی در نسخه ی فیک ، والف عطر ممکن است یک تکه یا دو تکه باشد. همچنین طوق در نسخه ی اصلی بزرگتر از نسخه ی فیک است.

14) کف شیشه

کف شیشه عطر بلک افغان - تشخیص ادکلن بلک افغان اصل از تقلبی

در نسخه ی اصلی، بچ کد عطر که روی جعبه قرار داشت به صورت لیزری کف شیشه ی عطر بلک افغان حک شده است. در حالی که در نسخه ی فیک هیچ بچ کدی در کف شیشه مشاهده نمیشود. همچنین در نسخه ی اصلی عبارت “14” در مرکز کف شیشه و از جنس شیشه نوشته شده است.

15) توجه به قیمت، راهی برای تشخیص ادکلن بلک افغان اصل

بلک افغان اورجینال به قیمت 100 دلار، به صورت عمده به فروش میرود و قیمتی که به دست مصرف کننده میرسد از 105 دلار تا 120 دلار است. بنابراین اگر دیدید جایی قیمت بلک افغان را کمتر از 100دلار ارائه میدهد، شک نکنید که عطر غیر اصل است.


سخن پایانی

در این مقاله 15 آیتم از مهمترین ها برای تشخیص ادکلن بلک افغان اصل از تقلبی را برایتان آوردیم و باهم به بررسی تمام نکات پرداختیم. اما ممکن است در آینده و با پیشرفت بیشتر تکنولوژی این موارد نیز در نسخه های بعدی اصلاح شوند. بنابراین پیشنهاد میکنیم ادکلن بلک افغان را فقط از فروشگاه های معتبر و تخصصی عطر و ادکلن تهیه کنید. اگر از این سبک مقالات دوست دارید پیشنهاد میکنم مقاله تشخیص اصل بودن ادکلن لالیک مشکی را هم مطالعه کنید. درین عطر ارائه دهنده ادکلن بلک افغان با واردات مستقیم و با گارانتی مادام العمر 100% اصالت، عطر بلک افغان را برایتان ارسال میکند. درین عطر، لذت خرید عطر و ادکلن اورجینال

شما برای ما بنویسید، این موارد برای تشخیص ادکلن بلک افغان اصل از تقلبی تا چه حد به شما کمک کرد؟  با ثبت نظرتون برای ما در قرعه کشی های ماهانه درین عطر شرکت کنید.

برچسب ها :

banner
اخبار و بلاگ

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “تشخیص ادکلن بلک افغان اصل از تقلبی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحویل رایگان سفارش
امکان بازگشت کالا
ارسال در اسرع وقت
پشتیبانی شبانه روزی