قیمت عطر

قیمت عطر

این روزها که همه از بالا رفتن قیمت دلار در کشور اطلاع دارند ، قیمت عطر و ادکلن هم که جز کالا های وارداتی هست ، رو به افزایش است . و بسیاری از علاقه مندان به صنعت عطر و ادکلن از گرانی آن ها ناراضی هستند . آنچه در این بین مهم جلوه میکند ، پیدا کردن مرجعی برای یافتن قیمت درست جدید عطر و ادکلن هاست . همچنین برخی دنبال برند هایی هستند که بتوانند با قیمت ارزان تر همان رایحه ی مورد نظر خود را بازهم داشته باشند . در این مقاله سعی شده است این موارد به طور کامل مورد نقد و بررسی قرار گیرد .

نحوه محاسبه قیمت عطر

شاید برایتان طرح سوال شده باشد که قیمت امروز یک عطری باید چقدر باشد . میخواهم برایتان یک فرمول ارائه کنم که خودتان بتوانید قیمت را در کمترین زمان ممکن به طور دقیق محاسبه کنید .

 

فرمول محاسبه قیمت عطر و ادکلن

ابتدا به سایت رسمی برندی که میخواهید قیمت آن را پیدا کنید مراجعه کنید و قیمت دلاری آن عطر را از آن سایت پیدا کنید . سپس قیمت آن را در قیمت روز دلار ضرب کنید ، حال شما قیمتی که آن عطر به ریال ایران دارد را محاسبه کرده اید . فراموش نکنید فروشنده و وارد کننده هم باید درصدی سود روی محصول بابت واردات و فروش بگیرند ، با بررسی های انجام شده وارد کننده ها حدود 20 درصد قیمت محصول را به عنوان سود خود ، بر روی قیمت ها اصافه میکنند و فروشندگان هم حدود 10 درصد بابت سود فروش خود ، بر روی قیمت محصولات میکشند ، که تقریبا میتوان گفت 30 % بر قیمت دلاری آن افزوده میشود . پس میبایست در این مرحله قیمت دلاری را در عدد 1/3 ( یک ممیز 3 دهم ) ضرب کنید تا قیمت نهایی آن ادکلن در ایران حاصل شود .

قیمت دلاری ادکلن در سایت رسمی برند * قیمت روز دلار * 1/3

یک مثال برای محاسبه قیمت روز عطر و ادکلن

 

برای مثال من عطر ( ادوپریوم هوم اینتس دیور حجم 100 میلی لیتر ) Homme Intense از برند Dior را برایتان انتخاب کرده ام . به سایت رسمی برند دیور مراجعه کردم . قیمت این ادکلن 85 دلار است .

و قیمت روز دلار در تاریخ 19 مرداد 99 حدودا 23 هزار تومان است . حال طبق فرمول بالا شروع به محاسبه میکنم .

85 * 23 * 1/3 = 2.541.000 تومان

بنابراین قیمت روز ادکلن دیور هوم اینتس میبایست حدود 2 ملیون و پانصد هزار تومان باشد .

حال اگر فرض کنیم که فروشنده و وارد کننده سودی دریافت نکرده اند ( که این موضوع غیر ممکن است ) ، و ضریب پایانی را حذف کنیم ، قیمت این عطر 1.955.000 تومان میشود .

میتوانید برای مشاهده قیمت تمام عطر های برند دیور اینجا کلیک کنید .

سوالی که اینجا مطرح میشود این است

چطور برخی افراد و فروشگاه ها عطر و ادکلن ها را پایین تر از مبلغ محاسبه شده در بالا ارائه میدهند ؟

 

بارها و بارها برای ما که در زمینه عطر و ادکلن فعال هستیم ، اتفاق افتاده که مشتریانمان با ما تماس میگیرند و میگویند شنیده اند ، فروشگاهی عطری با قیمت خیلی کمتر به فروش میرساند .

با بررسی های انجام شده از سمت کارشناسان ما مشخص شده این نوع فروشگاه ها اغلب ادکلن های غیر اصلی ( فیک) را به عنوان اصلی معرفی کرده و آن هارا با قیمت کمی کمتر از اورجینال به فروش میرسانند .

بنابراین هرگاه دیدید جایی عطری را با مبلغ کمتر از مبلغ محاسبه شده میفروشد ، حتما آن عطر غیر اصلی است . اغلب اینطور افراد از عبارت هایی مانند : حراج ، ادکلن بدون جعبه ، ادکلن مسافری ، تستر اورجینال و … برای متقاعد کردن شما استفاده میکنند تا به مقاصد خود برای فروش عطر فیک به عنوان عطر اصلی برسند .

قیمت عطر ساده ترین و اولین راه شناخت اورجینال بودن یا نبودن

بنابر توضیحات بالا ، قیمت یک عطر اولین و ساده ترین راه برای شناخت اینکه آیا آن ادکلن اورجینال است یا خیر میباشد .

درین عطر به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی عطر و ادکلن فقط ادکلن های اورجینال ارائه میدهد و تمام عطر و ادکلن های درین عطر دارای ضمانت نامه 7 روزه بی قید و شرط اصالت کالا میباشد ، که برای شما این بستر را فراهم کرده است تا عطر های اصلی ( اورجینال ) تهیه کنید و از قیمت ادکلن های اورجینال مطلع شوید .

dorinatr
دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
ارسال دیدگاه