شرایط نگهداری از عطر

نگهداری از عطر

اغلب افراد به شرایط نگهداری عطر و ادکلن ها توجه نمی کنند و این باعث می شود که حداکثر بازدهی را که می توان از عطر ها گرفت را نتوان گرفت . با توجه به این نکات شما می توانید علاوه بر اینکه تا مدت زمان طولانی از عطر خود استفاده نمایید و بدون اینکه نت های عطر شما تغییر بکند و از کیفیت آن کاسته شود . برای دانستن این نکات حیاتی در ادامه با ما همراه باشید .

 

اهمیت نگهداری از عطر ها

معمولا اکثر افراد قبل از خرید عطر تحقیقات زیادی انجام می دهند و نکات زیادی را برای خرید در نظر می گیرند و دقت و ریز بینی زیادی به خرج می دهند تا بهترین عطر را داشته باشند و ادکلن خریداری شده شان حتما اورجینال باشد و دارای بهترین کیفیت باشد .

اما بعد از خرید دیگر توجهی به نکات مهم بعد از خریداری عطر ندارند و همین نکته سبب می شود تا به مرور از کیفیت عطرشان کاسته شود و بعد از گذشت زمانی دیگر مثل روز اولش نباشند .

این روز ها با توجه به قیمتی که عطر ها دارند و اکثرا قیمت بالایی دارند ، توجه به اهمیت این نکته که آن ها را در چه جایی نگه داریم که مشکلی برایشان به وجود نیاید و فاسد نشوند ، بسیار مهم است .

 

نکات مهم شرایط نگهداری از عطر ها

برای اینکه دقیق تر متوجه این نکته شوید به این پرسش توجه کنید : « آیا تا به حال روی عطر ها تاریخ تولید و انقضا دیده اید ؟ » در 95 درصد موارد جواب منفی است .

حال شاید این پرسش برایتان رخ دهد که تاریخ انقضای عطر ها چه مدت پس از تولید و استفاده از آن ها خواهد بود ؟ جواب این پرسش رابطه مستقیم با نجوه نگهداری و استفاده شما از ادکلن تان دارد .

به طور میانگین گفته می شود که زمان منقضی شدن عطر ها حدود پنج سال است ؛ اما این شمایید که با نحوه نگهداری از عطر ها می توانید این عدد را کمتر و یا بیشتر نمایید .

توجه و رعایت نکات زیر می تواند عطر شما را تا مدت زیادی با طراوت و همچون روز اول نگه دارد :

 

1) دوری از نگهداری عطر در محیط های مرطوب

دوری از نگهداری عطر در محیط مرطوب - نگهداری عطر ها

بار ها دیده شده اند افرادی که عطر های خود را در حمام نگهداری می کنند ! در حالی که نمی دانند حمام یکی از بدترین محل ها برای نگهداری عطر ها می باشد ؛ چرا که عطر ها باید دور از محیط های مرطوب نگهداری شوند .

حتی آشپزخانه نیز مقداری رطوبت دارد و جای مناسبی برای نگهداری عطر ها نمی باشد .

اگر نا چار به نگهداری عطر در محیطی هستید که کمی رطوبت دارد حتما در کنار آن از رطوبت گیر استفاده نمایید .

 

2) نگهداری در دمای ثابت

نگهداری عطر ها در دمای خیلی پایین یا دمای بالا سبب تغییر در مولکول های عطر می شود و باعث می شود کیفیت عطر از بین برود .

بهترین دما برای نگهداری عطر ها دمای معمولی اتاق می باشد .

 

3) شیشه عطر را تکان ندهید!

شیشه عطر را تکان ندهید - نگهداری عطر ها

یک اشتباه غلط و رایجی که خیلی ها آن را انجام می دهند این است که قبل از اسپری کردن عطر آن را تکان می دهند و تصورشان بر این است که با این کار ماندگاری و پخش بوی عطر بهتر می شود ، اما نه تنها اینگونه نیست بلکه اینکار ممکن است سبب تاثیر منفی روی عطر شما بگذارد . پس از این کار اجتناب کنید .

 

4) اجتناب از نگهداری عطر در زیر نور خورشید

از نگهداری عطر ها در زیر آفتاب خوداری کنید زیرا اینکار باعث می شود عمر عطر شما کاهش یابد یا اصطلاحا بپرد . اگر تا پیش از آن اینکار را انجام می دادید همین امروز جای عطر خود را تغییر دهید زیرا نور خورشید باعث می شود عناصر عطر تجزیه شود و طول عمر آن کاهش یابد .

 

5) درب عطر را محکم ببندید!

اطمینان حاصل کردن از بسته شدن درب بطری عطر - نگهداری عطر

حتما پس از استفاده از عطر درب و بطری آن را خوب ببنیدید و از بسته شدن آن اطمینان حاصل کنید زیرا در غیر اینصورت جریان هوا به خوبی در آن جریان پیدا می کند که این سبب کاهش طول عمر و کم شدن کیفیت عطر شما خواهد شد .

 

6) مراقب بطری ادکلن خود باشید

اکثر عطر های جدید و امروزی شیشه محکم و مقاومی دارند اما هر چقدر هم که شیشه آن ها خوب باشد ، شما وظیفه دارید تا از آن به خوبی مراقبت کنید و حواستان جمع باشد که از دستتان ، مخصوصا روی سطوح سرامیکی و سفت نیفتد .

همچنین اگر عطر خود را در کیف تان نگهداری می کنید از قرار دادن وسایلی تیز همچون کلید و سویچ در کنار آن بپرهیزید .

 

بهترین مکان برای نگهداری عطر ها کجاست؟

اتاق بهترین محیط برای نگهداری عطر ها - نگهداری عطر

با توجه به نکات گفته شده فوق یکی از بهترین مکان ها برای نگهداری عطر ها کمد اتاق است . زیرا همواره دمای ثابتی دارد و زیر نور آفتاب نمی باشد و در معرض آسیب قرار ندارد .

 

چگونه متوجه شویم عطر مان هنوز سالم است ؟

توجه به دو شاخصه اصلی در عطر ها شما را می تواند در این عمر یاری نماید:

 

1) توجه رنگ عطر

اگر احساس کردید رنگ عطر تان دارد تیره می شود و یا یک لایه شیری رنگ روی آن ایجاد می شود ، به این معنی است که عطر شما رو به انقضا و خراب شدن می باشد .

به عنوان ادکلن برایت کریستال را در نظر بگیرید که رنگ مایع درون عطر تقریبا صورتی کم رنگ و شفاف می باشد . اگر دیدید که رنگ آن تیره شده است احتمالا تاریخ انقضای آن فرا رسیده است .

 

2) بوی عطر

اگر هر گونه تغییر در بوی عطر خود احساس نمودید این می تواند به این معنی باشد که عطر شما رو به خراب شدن است . این تغییر می تواند شامل کاهش رایحه و پخش بو و همچنین ماندگاری آن نیز باشد .

 

نکته مهم

یکی از نکات مهمی که توجه به آن مهم است ، خرید از یک فروشگاه معتبر است که علاوه بر اینکه به شما جنس با کیفیت و اورجینال بدهد و عطری که مانده است و روی به انقضا می باشد را به قیمت پایین تر و به عنوان تخفیف به شما نفروشند .

فروشگاه اینترنتی درین عطر با گارانتی مادام العمر بر روی اجناس اورجینال خود تحویل بگیرید و خیال شان کاملا راحت و آسوده باشد .

dorinatr
ارسال دیدگاه